Zimową przerwę w budowie naszego nowego domu wykorzystaliśmy na odpoczynek, przegrupowanie sił, podsumowanie oraz zrobienie planów na przyszły rok. Przed rozpoczęciem prac przy instalacji elektrycznej czy hydraulicznej chcieliśmy mieć projekt, który spina wszystkie prace wykończeniowe w jedną całość. Dlatego zdecydowaliśmy się zatrudnić architekta i razem z nim zrobić projekt i komputerową wizualizację wnętrz naszego domu.
Dlaczego zdecydowaliśmy się na taką współpracę oraz jak wygląda proces tworzenia projektu z architektem opiszemy dla Was w kolejnych artykułach. Dzisiaj natomiast chcemy pokazać Wam możliwości ustawienia mebli w przestrzeni dziennej naszego domu. Paweł przedstawił nam opcje ustawienia w kuchni, o których w ogóle nie pomyśleliśmy. Do tego okazało się, że ułożenie w salonie też można rozwiązać na kilka sposobów. Zobaczcie wśród jakich koncepcji możemy wybierać.
Nasz projekt to Dom w Wisteriach 5 2G z pracowni Archon+, odbicie lustrzane z kilkoma naszymi zmianami. Przede wszystkim zależało nam na tym, żeby kuchnia była całkowicie otwarta na resztę przestrzeni dziennej. O pozostałych zmianach wprowadzonych przez nas w tym gotowym projekcie przeczytacie tutaj >>
Opcja 1 – wyspa w kuchni i kanapa skierowana w stronę jadalni
O wyspie w kuchni marzyliśmy zanim jeszcze zaczęliśmy marzyć o własnym domu. Można powiedzieć, że dom budowany jest dla wyspy w kuchni. Jednak okazuje się, że jej wielkość i ustawienie trzeba dobrze zgrać z resztą przestrzeni.
W tej opcji również widzimy kanapę skierowaną w stronę jadalni. Nie pomyśleliśmy wcześniej o takim rozwiązaniu. Takie ułożenie na wizualizacji sprawia, że salon wygląda na jeszcze bliższy pozostałym częściom tej przestrzeni.
Opcja 2 – barek na różnych poziomach i kanapa skierowana w stronę kominka
Barek na różnych wysokościach byłby bardzo wygodny dla dzieci, a jednocześnie nieco odgradzał kuchnię od reszty. Dzięki temu mamy też szeroki korytarz na wejściu do pokoju.
Kanapa w tej koncepcji skierowana jest na kominek i telewizor, a obok nadal mieszczą się dwa fotele. Jest to na pewno wygodna opcja dla rodziny, która często ogląda telewizję (to nie my, ale może jak skończymy budowę domu, to będziemy mieć na to czas!).
Na tej wizualizacji nie ma kredensu przy stole w jadalni, ale za to dookoła zrobiło się więcej przestrzeni i stół jest ustawiony równo z oknem.
Opcja 3 – Odwrócona wyspa i dwie kanapy
Jest wyspa, ale tym razem odwrócona w stronę stołu w jadalni. Zamiast foteli w tej koncepcji mamy drugą kanapę.
Opcja 4 – duży i równy bar oraz narożnik w salonie
Ten duży bar między kuchnią a jadalnią wygląda bardzo efektownie. Jego odległość od szaf w kuchni wyznacza wyciąg, który (ze względu na konstrukcję domu) musi być zainstalowany akurat w tym miejscu. To sprawia, że w kuchni jest dużo miejsca – czy aby nie za dużo?
W tej koncepcji mamy też narożnik, który planowaliśmy tam umieścić odkąd wybraliśmy ten projekt. Tylko czy takie oczywiste rozwiązanie nie jest po prostu nudne?
Którą opcję wybralibyście do naszego domu? Lub które pomysły połączyli ze sobą w całość? Piszcie w komentarzach pod tym artykułem, na naszym Facebooku lub Instagramie!